Cestování s karavanem rozhodně vyzkoušejte. Určitě než vyrazíte na vysněnou dovolenou, zjistěte si podmínky pro řízení obytného vozu i pro tažení karavanu. Důležitá pro vás bude informace o tom, zda pro řízení obytného vozidla máte dostatečné řidičské oprávnění. Nenechte se zmýlit faktem, že pokud splňujete všechny podmínky pro řízení v České republice, budou totožné i pro jiné země. Přečtěte si vyhlášku o provozu na pozemních komunikacích a zjistíte, že velmi podstatná bude velikost a hmotnost obytného vozidla, se kterým se chystáte na cesty vyrazit. Totéž bude platit u přípojných karavanů. Řidiči s řidičským oprávněním skupiny B se na cestu budou moci vydat, pokud jimi řízený vůz, nepřesáhne hmotnost 3.5 tuny. U těžších vozidel se vám nejspíš vyskytne problém, protože v tomto případě vám řidičské oprávnění skupiny B nebude dostačovat. S béčkovým řidičským oprávněním si vystačíte u karavanů do hmotnosti 750 kg. Tyto podmínky platí pro většinu zemí Evropské unie.
obytný vůz

Dostatečnou pozornost věnujte i tažnému zařízení. Zkontrolujte před odjezdem na dovolenou jeho funkčnost.

Zjistěte si jak je to s dálničními známkami. Zda vám postačí jen jedna nebo bude nutné známkou označit zvlášť vozidlo a zvlášť karavan.

Když už načerpáte dostatek informací s čím a jak se pohybovat na silnici můžete se ocitnout před otázkou, jestli si karavan koupit nebo raději vypůjčíte. Jestli se hodláte vydat na cestu s karavanem jen na zkoušku, zvažte možnost jeho zapůjčení. Tento způsob cestování vám nemusí vyhovovat a vy podstoupíte zbytečně nákladnou investici.
Mercedes s karavanem

Půjčoven karavanů je dostatečné množství na to, abyste si vybrali, jaký pro vás bude vhodný. Zaměstnanci půjčoven vám rádi s výběrem poradí. Vezměte v potaz, kolik osob bude v karavanu ubytováno, abyste měli dostatek prostoru a jestli je pro vás důležité, aby se v něm nacházelo WC, nebo karavan budete využívat čistě na přespání

Cestování s karavanem

Post navigation