Rozkládací sedací soupravy jsou skvělým způsobem, jak rychle vytvořit daleko více místa, ať už určeného k sezení nebo například pro spaní. Víme, že se kdykoliv může naskytnout situace, kdy je zkrátka třeba ubytovat ještě nějakého toho hosta navíc, se kterým jste třeba nepočítali. Přesně v těchto chvílích se hodí rozkládací sedací soupravy, kdy nemusíte o půlnoci foukat žádné nafukovací matrace a ani nemusíte vytahovat karimatky, na kterých se dotyčný stejně nevyspí. My se ale v tomto článku budeme bavit o tom, co byste měli zvážit při pořízení sedačky.
rozmístěný nábytek v obývacím pokoji s kobercem

  1. Barva a tvar

Důležité prvky, hlavně pro design a celkový interiér. Pohovka by měla pěkně zapadat do celkového vzhledu pokoje či místnosti, neměla by vyčnívat a měla by poskytovat dostatek komfortu pro kohokoliv, kdo v dané místnosti je. Zároveň by měla být vhodně tvarována tak, aby se tam vešlo co možná nejvíce nebo (pokud nejste příliš sociální) nejméně lidí.

  1. Materiál

Příjemnost, jemnost a jiné vlastnosti materiálu jsou zcela rozhodujícími faktory při konečném výběru sedačky. Pokud vám materiál a jeho povrch zkrátka není příjemný, nedá se nic dělat, ledaže by tam byla nižší cena. Pokud budete sedačku používat denně, je bláhové myslet si, že si na to zvyknete. Proč byste to taky dělali, když si můžete pořídit namísto toho jinou? Vždycky se rozhodujte co možná pro nejdelší časový úsek.
malý pejsek spící na pohodlné sedačce

  1. Účel

Bude to sedačka někde v obývacím pokoji, kde lze předpokládat více návštěvníků? Bude to sedačka v ložnici nebo v pokoji odděleném, kde se bude třeba moci i někdo v klidu vyspat? Je to primárně určeno na sezení či koukání na televizi nebo je to také i alternativa k posteli, když přijdete domů až příliš opilí na to, abyste se vyšplhali nahoru?

  1. Lehkost, mobilita, skladnost

Může se stát, že se budete stěhovat. Může se stát, že budete chtít sedačku přesunout. Tady hraje tedy velkou roli váha. Zvládnete ji přestěhovat sami nebo budete potřebovat pomoc? Dá se nějak chytře poskládat či rozdělit na několik lehčích dílů nebo je to jeden kus? Má kolečka nebo nožky? Apod.

Co bychom měli zvážit u sedačky

Post navigation