Jóga je v podstatě fenoménem, cvičí ji čím dál více žen ale i mužů, kteří chtějí dosáhnout harmonie těla a ducha. Doslova znamená obnovení spojení individuálního já s universálním bytím.  Jóga je spojena s meditací a uctíváním přírodních sil. Kdo z nás to tak ale bere? Většina z nás vnímá jógu jako dobré protahovací a posilovací cvičení. Proč vlastně jógu cvičit?
Jóga je cvičení, které působí jak na naši fyzickou, tak na psychickou stránku. Během cvičení budete protahovat a posilovat opravdu celé tělo, zároveň však budete pracovat se svojí myslí, zklidníte se, zpracujete nepříjemné vzpomínky…
pozice protahování
Jóga je zaměřená na správné dýchání, během celého cvičení vám bude instruktor zdůrazňovat dýchání, budete dýchat jak v klidových fázích, tak během cvičení, nikdy nebudete zadržovat dech. Dechové cvičení také pozitivně ovlivňuje míru stresu a uklidňuje mysl.
Jóga je cvičení, které vám dá pořádně zabrat, opravdu se u něj zapotíte a zapojíte všechny svalové skupiny v těle. Výhodou je, že výsledky jdou vidět poměrně rychle a to nejen ty fyzické. Jóga vám pomůže především psychicky. Navíc se jedná o poměrně klidné cvičení bez poskoků a podobných vtípků. Jóga vám poskytne ohromou rovnováhu, posilujete totiž především střed těla a tím pádem získáte lepší postavení kostí, svalů a kloubů. Je ideální pro zpevnění celého pohybového aparátu, předchází tím pádem i bolestem zad a kloubů.
meditace u moře
Potřebujete se dostat do kondice a nechce se vám běhat? Jóga je naprosto ideální. Jóga je totiž kombinací silového a kardio cvičení, které zvyšuje vytrvalost a tím pádem vám pomůže dostat se do formy.
Ideální cvičení, které vás podpoří v soustředění. To souvisí právě s propojením těla a mysli, v posilování středu těla a také v soustředění se na jednotlivé pozice při cvičení. Nebojte se navštívit více lekcí jógy, každá je totiž trochu jiná a jinak působí na člověka. Zatímco někomu vyhovuje klasická, spíše stoická a pomalá jóga, jiní ocení power jógu, která je opravdu dynamická.

4.7/5 - (6 votes)
Cvičte jógu, pomůžete tělu i mysli!

Post navigation