Ještě před zhruba třiceti lety bylo zcela běžné, že dítě vystudovalo základní školu a muselo nastoupit do zaměstnání. Rodičům příliš nezáleželo na tom, zda se dítě dobře učí nebo ne, podstatné pro ně bylo, aby nastoupilo do zaměstnání a začalo se podílet na spolufinancování domácnosti. Celá řada nadaných a talentovaných dětí skončili v pomocných dělnických profesí jen proto, že rodiče je odmítali nadále finančně podporovat.
eurové bankovky
Dnes je to naštěstí jiné. Trochu v jiném extrému. Rodiče podporují děti na studiích stůj co stůj. Velmi často dětem vytvářejí co nejvýhodnější podmínky, jen aby v klidu studovali. Mnozí rodiče například uplácejí čerstvé maturanty opravdu velkými dary, které jsou v podstatě úplatkem, aby šli studovat vysokou školu. Nejsou to rozhodně žádné malé dárečky, ale jsou to dary v podobě aut nebo vlastních bytů. A to se vyplatí, zvlášť když rodič platí benzín či nájem.
 ruličky z dolarů

Pracovat i v průběhu studií

Rodiče by si měli uvědomit, že i když jsou třeba velmi dobře situovaní, děti by měli vést k tomu, aby si ještě v průběhu středoškolských studií alespoň tu a tam vydělávali v rámci různých brigád (alespoň nárazových) vydělávali nějaké peníze. Je to pro ně totiž velmi prospěšné a to nikoli jen kvůli finančnímu aspektu, ale především jako dobrá průprava pro život. Pojďme si shrnout pozitiva.
rostoucí úspory
·         Dítě si vylepší svou životní situaci, zvedne mu to sebevědomí, protože si na to vydělal vlastníma rukama
·         Dítě, které pozná, že vydělat si peníze není zase tak snadné, si peněz mnohem více váží
·         Dítě si osvojí celou řadu užitečných kompetencí, které rozhodně v budoucnu dokáže využít
·         Dítě získá zajímavou praxi. I kdyby dělalo tu nejpodřadnější práci, na potenciálního zaměstnavatele dělá dobrý dojem skutečnost, že se dotyčný adept nebojí žádné práce a dokázal si vydělávat už v průběhu studií.

3.3/5 - (3 votes)
Dítě by mělo pracovat co nejdříve, aspoň trochu

Post navigation