Když už si člověk pořídí větší, zapuštěný bazén, chce si jej užít na maximum. Menší bazény se pohodlně vyhřejí pomocí slunce, případně pomocí solárního ohřevu. Zapuštěné bazény však mají větší objem vody, tudíž se v nich voda ohřívá pomaleji. Jak ale zajistit, aby se voda ohřála co nejrychleji natolik, aby se v ní dalo koupat, a využít jej na co nejdelší možnou dobu?

žena ve vodě

Tepelné čerpadlo

Bazénová tepelná čerpadla jsou ideální volbou pro všechny majitele zapuštěných bazénů, kteří chtějí šetřit energiemi, ale koupat se i v době, kdy zrovna slunce nesvítí. Tepelná čerpadla totiž berou teplo ze svého okolí, a tak není potřeba, aby na ně pražilo slunce. Vodu ohřívají skutečně rychle, a koupat se tak můžete i mimo letní sezónu. S výběrem čerpadla vám pomůžou specializování prodejci, kteří se vyznají, a budou vědět, které tepelné čerpadlo je nejvhodnější právě pro váš bazén. Některá čerpadla pak disponují i systémem chlazení, kdy si můžete teplotu vody nastavit tak jak vyhovuje právě vám. Ceny těchto čerpadel se pak pohybují okolo 20 – 40 000Kč, s ohledem na objem bazénu, a jedná se o investici, která se rozhodně vyplatí.

Solární plachta

Solární plachta je skvělou, a neopomenutelnou pomůckou pro každého majitele bazénu. Ačkoliv připomínají bublinkovou fólii, jsou skutečně šikovným způsobem, jak nejen urychlit ohřev vody v bazénu, ale rovněž i jak teplotu vody udržet. Právě díky svým bublinkám, které působí jako lupa, pomáhají slunečním paprskům vodu ohřívat o poznání rychleji. Vyrábějí se v modré, či černé barvě, která přitahuje sluneční paprsky. V noci pak udržují vodu v určité teplotě, a rovněž zabraňují odpařování vody z bazénu.

dům s bazénem

Umístění bazénu

Pro ohřev vody v bazénu je také důležité jeho umístění. Ideální je umístit bazén tam, kam po většinu dne svítí slunce. Vyvarujte se také sázení stromů v blízkosti bazénu, jelikož stromy na bazén vrhají stín, a zpomalují tak ohřev vody pomocí sluneční energie.

Jak ohřívat vodu ve větších bazénech

Post navigation