Protože se zvyšují internetové prodeje a to nejen nových věcí z online obchodů ale také se zvyšuje množství prodejů mezi lidmi. Ať už se jedná o elektroniku, hračky, oblečení či zvláště specifickou kategorii – rostliny. Aby vše proběhlo v pořádku a příjemci přišlo nerozbalené, nepomačkané zboží, je důležité zvolit správný obal, případně výstelku. Všechno se odvíjí od velikosti posílaného balíčku:

  1. Velké balíky

Velkými věcmi mohou být větší elektrospotřebiče či sportovní pomůcky. Takové věci balíme do krabic větších velikostí než je zasílaná věc. Do volných prostorů vložíme pěnové proložky, vzduchové polštářky či tělíska FLO-PAK tak, aby byl znemožněn jakýkoliv pohyb posílané věci. Krabici pečlivě zapečetíme lepicí páskou, aby se neotevřela. Důležitost zásilky můžeme označit příslušných znakem na viditelné místo.

kartonové krabice

  1. Středně velké balíky

Příkladem těchto věcí může být střední elektronika, hračky, oblečení či chovatelské potřeby. Opět volíme krabici větší než je zásilka, aby po uložení do krabice zbylo místo na výplňový materiál. Zde volíme převážně dřevitou či kartonovou vlnu, polyesterové kuličky nebo opět FLO-PAK tělíska. Zásilku opět zalepíme lepicí páskou.

medvěd v krabici

  1. Malé balíčky

Tyto zásilky jsou nejčastější, jejich doprava je nejpohodlnější. U malých zásilek nemusíme používat kartonové krabice, postačí nám plastová obálka například s bublinkovou fólií či jiným vhodným výplňovým materiálem. Přestože se jedná o malou zásilku, její zabezpečení nepodceňujte a vždy se před odesláním ujistěte, že je v naprostém v pořádku a případný otřes jí neublíží.

  1. Rostliny

Často se zasílají rostliny, které ne vždy cestu přežijí. Jestliže se rozhodnete pro zaslání namísto osobního předání, vždy rostliny zasílejte v pevných obalech, které se nepromáčknou. Rostlinu můžete umístit do uříznuté PET lahve, kdy je nutné uříznutou část opět slepit lepicí páskou.

5/5 - (1 vote)
Jak připravit balíček na cestu?

Post navigation