1) Buďte sebevědomí!
To je základ. Bez sebevědomí nikoho přesvědčovat nechoďte, protože ihned pozná, že si nevěříte, a tak celé vaše vyjadřování nebude působit sebejistě, což je zde určitě zapotřebí. Řekněte si, že nemáte co ztratit, protože nemáte! Jdete se jenom zeptat, zda by to nešlo navýšit, a pokud to nevyjde, alespoň jste to zkusili.
kalkulačka, papír, čísla
2) Řekněte si částku
Jděte rovnou na věc a nechoďte kolem horké kaše. Rozhodněte se, kolik si myslíte, že byste za danou práci měli dostávat, a na to se zeptejte. Je totiž možné, že váš šéf klidně dá víc peněz, jenže si o ně nikdo neříká, a on je dost chytrý na to, aby je dával jen tak. Udělejte to tak, že si připravíte 2 varianty – tu, kterou řeknete (ta bude vyšší), a tu, která bude to dno, pod které už ale nejdete. Když se to podaří, třeba dostanete víc, než jste původně plánovali!
3) Zeptejte se na podmínky
,,Co bych musel udělat pro to, abych vydělával o 2 000,- víc?“ Většinou odpověď zahrnuje přesčasy či práci navíc. V tento moment si řeknete, jestli jste ochotní pro svůj vyšší plat splnit kritéria, a máte vystaráno!
4) Buďte aktivní
Aby nadřízený viděl, že vás má za co ocenit, musíte pro to něco udělat. Hlaste se na dobrovolnou práci, párkrát obětujte svůj volný čas a zůstaňte déle v práci, čehož si jistě všimne a uvědomí si, že někoho takhle pracovitého nechce ztratit, a je tedy možné, že dostanete přidáno. Toto je verze, kdy se sice ptát nemusíte, na druhou stranu ale nemáte jistotu, zda je to v něčem prospěšné, protože to někdo nemusí ocenit. Je to ale zase ideální doba, kdy se na navýšení platu zeptat.
peníze, čas, vyváženost
5) Určete si, proč byste měli dostat více peněz
Mohla by nastat otázka, proč vlastně chcete víc. Mějte proto připravené argumenty, které obhájí vaši práci a schopnosti. Nebuďte skromní, řekněte to, co si opravdu myslíte. ,,Za svou práci bych měla dostat více peněz, protože mám skvělé vůdčí schopnosti, umím zacházet s počítačem nejlépe z celého týmu, a i když mám doma 2 děti, téměř nikdy si neberu volno.“
Pokud o tomto tématu už delší dobu přemýšlíte, určitě to zkuste, protože za zkoušku nic nedáte! A pamatujte – není to nevděk, jen.. proč nechtít víc, když je to možné?

5/5 - (3 votes)
Jak získat vyšší plat

Post navigation