Asi není třeba říkat, že plot by měl především chránit náš majetek před zloději a pozemek před nezvanými návštěvami. To je dobré mít v paměti, když jej vybíráme. Estetické hledisko by rozhodně nemělo být tím nejdůležitějším, i když samozřejmě dobře vypadá, pokud se typ plotu k domu hodí. V současné době je typem oplocení, které poskytuje nejlepší ochranu, to betonové. Je dostatečně pevné, na rozdíl od dřeva jej nelze snadno rozbít, a zároveň může i dobře vypadat, pokud se vhodně postaví. Není tedy divu, že jej existuje několik typů.

vysoký betonový plot

Z nich si získává stále větší popularitu skládaný betonový plot. Ten je tvořen betonovými panely, které se nasadí na zabudované nosiče. Jeho vzrůstající oblíbenost je pak možné si vysvětlit výhodami, které oproti tomu klasickému nabízí. Tou asi nejdůležitější je cena. Ta je totiž podstatně nižší, a to ať už jde o materiál samotný či náklady na stavbu. Proto si jej mohou dovolit i lidé, kteří by se jinak zdráhali si něco takového pořídit. Navíc poskytuje poměrně dobrou ochranu. Přehlédnout nelze ani poměrnou jednoduchost montáže. Díky tomu je vše hotovo mnohem dřív a s mnohem menším úsilím.

skládaný betonový plot

To vše však samozřejmě neznamená, že zde nenajdeme žádné problémy. Tím hlavním je fakt, že je de facto upevněn pouze na sloupech, které jsou usazeny v pravidelných rozestupech. Pro silný vítr je tedy mnohem snazší jej povalit. Tomu samozřejmě nepomáhá ani fakt, že jednotlivé panely jsou poměrně tenké. Co se týče vzhledu, tak někdy, zvláště ty levnější typy, mohou působit poměrně uměle, a kazit tak celkový dojem. Navíc mají často vrásnění v pravidelných odstupech, což umožňuje případnému zloději po něm jednoduše vyšplhat. Závěrem lze tedy říci, že pokud máte dostatek finančních prostředků, je rozhodně lepší zvolit klasickou variantu. Jistě, bude s tím více práce a nebude to hotové tak rychle, ale věřte, že se to nakonec rozhodně vyplatí.

Je lepší skládaný betonový plot, nebo ten klasický?

Post navigation