Elegantní, působivá, stylová a praktická. Tak by se dala nazvat. Obletěla svět již v době, kdy taneční parkety rozhýbal swing a jazz. Evropa se v té době vzpamatovávala ze strašlivého krveprolití první světové války a kabelka psaníčko již byla hitem společenských událostí.
dvě modré kabelky.jpg

Plesová sezona

Podzim a zima, to je doba tancovaček, tanečních kurzů a plesů. Setkávání lidí ve společnosti v době, kdy chladnější roční období již převzalo svou nadvládu. Obléknout se na ples není zrovna snadné především pro ženy – sladit šaty, obuv, líčení, doplňky, kabelku… muži to mají snazší. Nacpou do kapes saka a kalhot kapesník, mobilní telefon a peněženku – a jde se. Partnerka musí do kabelky navíc nasoukat rtěnku, make-up, zrcátko, ke všemu nemá žádné sako a kalhoty s kapsami.

Kabelka https://www.novakabelka.cz/kozene-kabelky/ je nepostradatelným společníkem pro každou ženu a muži si to někdy neuvědomují. Příliš velká kabelka působí nemotorně a na ples se nehodí, naopak drobounká kabelka nepojme vše potřebné.
dámské potřeby.jpg

Kabelka ve tvaru a velikosti psaníčka

· Její rozměry jsou optimální a navíc se ke společenským šatům hodí. Působí dokonce slavnostně, jestliže se vhodně sladí materiál a provedení.

· Lze ji brát při tanci s sebou, většina z nich je opatřena elegantním řetízkem na zavěšení přes rameno a nepůsobí to nijak rušivě.

· Na stole vypadá kabelka psaníčko rovněž působivě jako šperk, nezabírá příliš mnoho místa.

Inspirace z Velké Británie

Vévodkyně Kate se s malým psaníčkem objevuje na veřejnosti poměrně běžně. Má to však velmi hluboký význam, který tak trochu souvisí i nesouvisí s královskou etiketou. Psaníčko nosí neustále před sebou, má jej v ruce, nebo jej svírá v obou dlaních. Proč? Na veřejnosti se totiž nesluší podávat ruku členům britské královské rodiny a vévodkyně tím brání určitému faux-pas, aby tímto gestem dala jasně najevo pravidla královské etikety. Mimochodem, že jí to sluší i s tím „psaníčkem“ jistě potvrdí většina z vás.

Kabelka psaníčko pro slavnostní příležitosti

Post navigation