Každého z nás občas postihnou zdravotní problémy. Jako první se koukneme do domácí lékárničky, která vždy nějaké ty základní prášky obsahuje. Něco na bolest, něco proti průjmu, možná i kapky do nosu, od očí, mast na namožené svaly a bolavé klouby. Pokud ale nemíváme problémy často, budou léky možná už po expiraci nebo je tam nenajdeme vůbec. Naše lékárnička nemá stejné výhody jako má zásobování lékáren. A nám nezbývá než do nějaké vyrazit nebo si tam někoho poslat.

Lékárna, to je taková oáza pro nemocné. Pilulky, kapsle, mastičky, kapky, spreje, čaje, každý si tam najde něco, co mu v jeho nemoci uleví.

pilulky

Ale i ti, co nejsou nemocní, navštěvují lékárny. Doplňky stravy, vitamíny, nebo třeba náplasti, obvazy a tejpy, či repelenty proti otravnému hmyzu. Vše na jednom místě, a ještě k tomu máte jistotu, že vám lékárník s výběrem toho správného poradí a vy si léčivem opravdu pomůžete.

Pokud se nepomůžeme volně dostupnými léky, nezbývá než se obrátit na lékaře. S tímto bychom neměli nikdy dlouho otálet, neboť nejedna nemoc může mít za následek rychlé zhoršení stavu. A od lékaře kam? S receptem opět do lékárny, kde opět očekáváme, že budou mít kvalitní zásobování a nám potřebný lék budou mít skladem.

pilulky

Síť lékáren je ve městech velice široká, protože prodává nejen léčiva nemocným, ale i dezinfekce, obvazy, pleny pro dospělé a mnoho dalšího zdravotnického materiálu.

Kvalitní zásobování lékáren zajišťují distribuční firmy. Někdy tyto firmy vyrábějí i vlastní léčiva, které musí projít certifikací Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Být zdravý je přání nás všech. Můžete žít zdravě, sportovat, ale i tak nás občas rozbolí hlava, nebo nějaký sval a potřebujeme podporu nějakým léčivem. Není důvod se trápit a odmítat pilulky, ale nic se nemá přehánět a nezřídka mají léky vedlejší účinky, takže pozor na to!

Když nás přepadne bacil

Post navigation