Každým rokem, se vše zdražuje, potraviny, oblečení, nemluvě o tom, na kolik peněz, nás vyjdou svátky. Snad ze všech možných svátečních dnů, nás Vánoce vychází, nejdráže. Proč tomu tak je? Není pochyb, že největším výdajem jsou potraviny, ale na druhém místě jsou bytové dekorace, ať už se jedná o samolepky na okno, nebo věnce na dveře, adventní věnce. Překvapeni? Já tedy, určitě ne!
Nutno podotknout, že v obchodech se prodávají dokonce, už i borové šišky, které si můžeme nasbírat zcela zdarma, a nejen v lese. Jak, by se vám líbilo chlubit se návštěvám, vlastními vánočními výrobky? Líbilo? Tak pojďme na to, jednoduše a téměř zadarmo!
sněhuláci a sníh
 
Stačí malá procházka!
Zní to neuvěřitelně, ale postačí, když se půjdete projít do lesa, někdy stačí projít sídliště, kde rostou borovice. Nasbírejte několik šišek, velké, malé, kulaté, šišaté. Šišky doma opláchněte, dejte na pár minut do trouby, jsou jako nové že? Teď záleží na vás, zda si šišky necháte, tak jak jsou, anebo je dozdobíte. Ozdobit se dají lepidlem a solí, poté vypadají jako, čerstvě zasněžené. Paráda že? Vyrobili jste si, vlastní výrobek a ušetřili jste spousty peněz, navíc nemusíte tvořit jen ze šišek, využít se dají i žaludy, kaštany, bukvice, různé lesní větvičky, z těchto přírodních materiálů, vytvoříte i senzační věnec.  V přírodě se nachází nespočetně mnoho materiálu, které vám obchody nabízejí za šílené peníze!
Vánoční věnec
 
Návody a nápady
Pokud vás nenapadá žádná inspirace, na tvoření s přírodními materiály, stačí nakouknout na internet, kde se dozvíte, návody, triky, rady, nápady, jak tvořit, vyrábět. Chápu, že spousta z vás nemá tolik času, vyzdobit interiér, vlastními výrobky a tak, pak nezbývá nic jiného, než utratit pár stovek v obchodě. Lze i vyzdobit interiér, pouze nasbíranými šiškami, vypadají velice přírodně a váš byt, či dům, naplní milou atmosférou.
Doporučuji vzít s sebou na procházku děti, nebo pejska, protože čerstvý vzduch, dělá divy a nádherně si zároveň odpočinete.

5/5 - (5 votes)
Materiál téměř zdarma a výsledek je úžasný

Post navigation