Jedinečná dovolená s vůní orientu. Takový je Omán. Sultanát leží ve východní části Arabského poloostrova. Zájemcům nabízí hned několik luxusních resortů v oblastech Salalah, Mirbat nebo Salalah Wadi Khasbar. Na své s přijdou všechny věkové kategorie. Můžete obdivovat orientální architekturu, potápět se a pozorovat ve volné přírodě delfíny, želvy hnízdící na pobřeží, projet se na velbloudech. Nechejte opečovávat ve wellness centrech přímo v rámci hotelových komplexů.  Nebo si užijte jedinečnou atmosféru na tradičních arabských tržištích. Ještě dlouho budete vzpomínat na zdejší přátelské lidi a pohodový životní styl.
 Hlavní město Maskat
Nejlepším obdobím pro návštěvu je od listopadu do února. Klima je v tuto dobu příjemnější než v létě, kdy teploty přesahují úmorné čtyřicítky. Nedoporučuje se ani návštěva v období Ramadánu. Každý rok vychází na jiné období. Je totiž devátým měsícem muslimského lunárního kalendáře. Obvykle však bývá v období březen, duben a květen. V této době se během dne drží půst. Od východu do západu slunce se obvykle na veřejností nejí, nepije a nekouří. Velká část restaurací bývá přes den zavřená.
 
Pokud vás láká orientální architektura, nevynechejte hlavní město Maskat. Obdivovat můžete mešitu sultána Kábuse, Sultánův palác, tržiště Muttrah Souk nebo muzeum Bait Al Zubair s ománskou expozicí. Milovníci přírody mohou v Ománu navštívit hned několik přírodních rezervací, navštívit fjordy, zátoky, vodopády a pouštní oázy. Odpočívat můžete na malých liduprázdných plážích. Tuto zemi s nádhernou přírodou zatím neokupují masy turistů.
 Krásná příroda Ománu
Omán
·         Oficiální jazyk: arabština
·         Měna: ománský riál
·         Nutnosti víza: ano
·         Očkování: nevyžaduje se
·         Časový posun: + 3 hodiny
·         Pobřeží omývá: Arabské moře, Ománský a Perský záliv
·         Elektřina: nutnost adaptéru (lze zakoupit i na místě)
·         Výše spropitného: 17 % z útraty

4/5 - (10 votes)
Omán: Orientální dovolená, na kterou jednoduše nezapomenete

Post navigation