https://www.vzhurudolu.cz/prirucka/css3-flexbox-polozky

V posledních letech vypukl celosvětový baboom. Všude se setkáváme s těhotnými či novopečenými maminkami. Péče o miminka vyžadují širokou výbavu, bez které se nelze obejít. Mezi hlavní položky na seznamu potřebných položek je kočárek. Kočárků je mnoho druhů a my se nyní na některé podíváme.

Podle čeho se kočárky dělí?

Kočárků je opravdu nepřeberné množství. Z toho důvodu je poměrně důkladně kategorizujeme, ať už podle věku (s tím související velikostí) dítěte; velikosti a hmotnosti; terénu, v kterém se s ním budeme pohybovat…Parametrů, které kočárky odliší je mnoho. Každá maminka má jiné nároky a preference a díky širokému trhu každá najde ten svůj vysněný.

kočárek

Jaké jsou základní druhy?

  1. HLUBOKÉ KOČÁRKY

Tento typ využívají především rodiče s nejmenšími ratolestmi. Jak již název povídá konstrukce je stavěna z hluboké vaničky, ve které dítě leží ve vertikální poloze. Určený je pro děti v prvních měsících, protože chrání dítě před vnějšími vlivy. Prostorné korby dávají prostor i na deky a fusaky pro dítě.

  1. SPORTOVNÍ KOČÁRKY

Na sportovní kočárek přejdete v momentu, kdy vaše dítě již umí samo sedět a chce si prohlížet okolí pro procházkách. Významnou výhodou jsou polohovatelná záda korby. Znamená to, že dítě se může pohodlně dívat ven a zároveň mít komfortní spánek ve vodorovné poloze.

kočárek

  1. KOMBINOVANÉ KOČÁRKY

Velice oblíbeným typem je kombinovaný kočárek https://zelenazirafa.cz/cs/3-kocarky, který je kombinací dvou výše zmíněných druhů. Korby se dají na pojízdnou konstrukci snadno nasadit a měnit dle potřeby a velikosti dítěte. Další do sady bývá zahrnuta i autosedačka, která také pasuje na pojízdný spodek.

  1. KOČÁRKY PRO VÍCE DĚTÍ

Jedná se o kočárky pro dvojčata či sourozence věkově si blízcí. Převážně se vyrábějí v kombinované verzi. Velkou nevýhodou je jejich šířka.

  1. GOLFOVÉ KOČÁRKY

Maminky, které mají už větší děti si kupují golfové kočárky. Bývají to poslední kočárky v životě dítěte. Jsou malé, skladné a lehké – takže se hodí na cesty a výlety, aby si dítě mohlo pohodlně odpočinout.

Pohled do světa kočárků aneb jak se v nich vyznat

Post navigation