margin-right:0cm; ; margin-left:0cm“>Každá pohybová aktivita, kterou zařadíme do svého života, je velkým bonusem pro vaše zdraví. Samozřejmě, nic se nemá přehánět. Pro to, aby pohyb zlepšil vaše zdraví, není nezbytně nutné dvě hodiny denně, sedm dní v týdnu, dřít ve fitku. Pohyb může mít mnoho podob. Dobré je ale zařazovat pravidelně jak kardio, tak silové cvičení.

Všeobecně se ví, že pohyb má pro vaše tělo spoustu benefitů. Na které oblasti má dopad?

Psychický stav

Pravidelný pohyb vám může pomoci ve chvílích, kdy cítíte, že je na vás naloženo až příliš stresu, cítíte se vyhořelí, psychicky vyčerpaní a pociťujete úzkosti. Díky sportu se vám vyplavují hormony, které pozitivně ovlivňují váš psychický stav. Pokud máte závažné psychické onemocnění, nespoléhejte pouze na sport a navštivte odborníka. Nicméně sport můžete brát jako skvělý doplněk vaší léčby.

běh

Srdeční onemocnění

U srdečních onemocnění obecně varují odborníci před rizikovými faktory jako je obezita, sedavý způsob života, nezdravá strava a nedostatek pohybu. Pravidelným pohybem zlepšujete činnost svého srdce a průtok krve ve vašich cévách. Díky pravidelnému pohybu se vám také zlepší fyzická kondice, posílíte srdeční sval a může dojít k úbytku váhy. Při úbytku tuku je srdce méně namáháno. Onemocnění jako vysoký krevní tlak, můžete ve spojení se zdravou výživou dokonce výrazně zlepšit.

Obezita

Pokud jste obézní, představuje to pro vás riziko k onemocnění nejrůznějšími chorobami. Cukrovka, vysoký cholesterol, onemocnění srdce, problémy s klouby…proto je důležité, abychom si udržovali zdravou váhu, která je adekvátní našemu věku, pohlaví a výšce. K tomu, abyste se obezity zbavili, budete potřebovat zdravý a vyvážený jídelníček a samozřejmě dostatek pohybu.

volejbal

Problémy s erekcí

Možná vás to překvapí, ale pohybová aktivita může výrazně pomoci, pokud máte problémy s erekcí. Proto, než do sebe začnete ládovat povzbuzující tabletky, doporučujeme začít změnou životního stylu. Je totiž prokázáno, že pravidelná pohybová aktivita má vliv na mužskou erekci, výkonnost a libido. Pokud by vám tato změna nepomohla, můžete se uchýlit k různým alternativním lékům, které nahrazují viagru. V České republice je třeba velmi populární prodej Kamagry.

Pohyb – kdy může být opravdu prospěšný?

Post navigation