Kdo z nás by nekoukal občas na romantický film, a víte co v něm stoprocentně nebude chybět? Jasně že polibek, ale taky láhev vína, pravděpodobně červeného, dvě skleničky, už to taky vidíte? Bez vína si málokdo dovede romantické chvíle představit. Víno nejrůznějších kvalit pro nejrůznější příležitosti. Od krabicového, které využijeme tak maximálně na svařák, přes ty běžné stolní, až po luxusní, archivní vína, které jejich majitelé ani neotevřou, jen se na ně kochají pohledem. Víno dáváme na svátečně prostřený stůl, připíjíme si u slavnostních příležitostí, trávíme s ním neobyčejné chvíle našeho života. Víno je často dárkem pro naše známé, vozíme si jej jako suvenýr z letní dovolené a v zimě pak vzpomínáme, a cítíme, jak je provoněné a prosluněné místem jeho vzniku.

víno

Málokdo z nás je skutečným znalcem vína, většina z nás zná jenom bílé a červené víno, ale i tak máme nějaké své oblíbené, které u nás doma v barovém stolku nesmí chybět. Pro ty, kteří chtějí zkoumat nové chutě je tu víno rioja https://iwc-club.cz/cze_m_Nabidka_Zeme-a-regiony_Spanelsko_Rioja-357.html. Znalec vín – sommelier rozeznává vína podle vůně a chutě odrůd, pozná oblast, kde bylo víno vypěstováno. Nemusíte být sommelier, řeknete-li ve vinotéce k jaké příležitosti víno potřebuje, kvalifikovaný personál vám jistě dobře poradí.

víno

Nechoďte na návštěvy bez dárku. Nevíte-li co hostiteli přinést, protože ho až tak dobře neznáte, láhvi kvalitního vína nikdy nemůžete udělat chybu. I jako dárek na obchodních schůzkách je víno více než vhodné, jak pro muže, tak pro ženy. Chcete si udělat romantický večer při svíčkách? Určitě nesmí chybět kvalitní víno. Proti skleničce červeného vína denně nebude nic namítat ani váš doktor. Rozproudí vám krev a spraví náladu. Jen si ji dejte až po návratu z práce, a ne před jízdou autem. Takže pozvedněme skleničky a na zdraví!

Poznávejte nové druhy vína

Post navigation