V horkém létě asi každý z nás ocení chladivou vodu bazénu. To bude ještě pravdivější letos, kdy je vzhledem k pandemii koronaviru provoz veřejných koupališť nejistý. A i když budou otevřena, návštěvnost pravděpodobně nebude nejvyšší. Je tedy jasné, že ti, kdo mají vlastní bazén, budou letos ve velké výhodě.

Avšak je jasné, že samotný bazén nestačí, tedy pokud nemáte malý nafukovací typ. Aby v něm vydržela voda čistá, je nutný filtr. A k tomu, aby se voda dostala do filtru, je potřeba čerpadlo. A to samozřejmě musí být v dobrém stavu, aby mohlo řádně plnit svou funkci.

bazen4

Doporučuje se tedy na jaře provést kompletní servis bazénových čerpadel http://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/. To ovšem přináší otázky. Můžeme jej provést sami? A co vše vlastně zahrnuje?

Odpověď zní, že jej samozřejmě můžeme provést sami. Ovšem je také možné svěřit celou záležitost profesionální firmě. V prvním případě máte výhodu, že ušetříte peníze, v tom druhém zase že bude zkontrolováno skutečně vše a to na takové úrovni, na jakou se nejspíše nezmůžete. Záleží jen na vás, kterou variantu zvolíte. Rozhodovat byste se však měli především podle toho, jaký typ čerpadla máte a jaké znalosti a zkušenosti máte v oboru.

bazen5

A co vlastně onen servis zahrnuje? V první řadě je nutné řádně prohlédnout všechny hadice. Konkrétně je třeba se zaměřit na to, zda nejsou někde prasklé nebo naopak ucpané. Není třeba říkat, že obojí by bylo pro výkon čerpadla hrozbou.

Zkontrolujte také veškeré kabely, zvláště pak ty, které budou pod vodou. Věřím, že asi nikdo by nechtěl dostat při vstupu do bazénu elektrickou ránu. A ze stejného důvodu velmi dobře prohlédněte i plášť. Pokud jste jej měli přes zimu v garáži, nezapomeňte, že tam rády zimují také myši, a ty jej mohou poškodit.

V neposlední řadě jej pak vyzkoušejte na nečisto, abyste zjistili, zda vše funguje tak, jak má. Je lepší vše provádět na jaře, abyste případné vady stihli do začátku koupací sezóny odstranit. A pak už jen veselé koupání.

Proč je nutné provádět servis bazénových čerpadel

Post navigation