Každý kdo někdy rekonstruoval, nebo stavěl dům, se musel potýkat s mnohými problémy. Poté co jste prošli složitými opatřeními při získání stavebního povolení, bylo možné se pustit do práce.
Existuje celá řada stylů bydlení – moderní, skandinávský, rustikální, americký, secese, arabský orient, asijský orient, francouzský, gotický a mnohé další. Zejména ženy potřebují mít domácnost sladěnou od barvy stěn, nábytku až po malé bezvýznamné polštářky – zkrátka vše musí být dle jejich představ.schodiště s nohami člověka.jpg
Pokud si žena nějaké takové bydlení vysní, čeká vás nelehký úkol, jak všechny její nápady zrealizovat. Největší problémy vás asi čekají v momentě, kde přijde s návrhem, že by si ráda k malému domečku přistavěla ještě jedno patro či podkroví. Na vás je potom velice náročný úkoly – vymyslet schodiště tak aby zapadalo do představ vaší ženy a zároveň bylo realizovatelné a praktické. Naštěstí v dnešní době existuje již velká řada typů s různým designem.
Mezi základní typy patří schody točité a lomené. Točité má největší výhodu především v úspoře místa. Vleze se i do malých místností a lze je mít jakkoliv vysoké. Nicméně tento druh nebývá příliš vhodný pro malé děti. Dělá jim problém se na nich udržet a často se bojí na ně vstoupit. Můžeme je nejčastěji vidět v malých domovních prostorech. Druhou variantou jsou schody lomené. Zde se jedná o variantu, která je podstatně náročnější na prostor. Nicméně vypadá elegantně a lze je využít jak v komerčních tak v domovních prostorech.staré schodiště.jpg
Ať už zvolíte jakoukoliv variantu schodiště, můžete si vždy vybrat z různých designů. Nášlapy se nejčastěji dělají z kovu, dřeva nebo ze skla. U zábradlí je tomu podobně. Dále si musíte rozmyslet, za chcete schodiště plné (aby skrz něj nebylo vidět dolů), nebo průhledné.
Využít můžete inspiraci a fotogalerii schodišť KMKdesign.cz. Najdete zde mnoho stylů schodišť, které vypadají elegantně a hodí se do každého interiéru.

Schodiště do každého prostoru

Post navigation