Jistě to znáte také – jestli jste někdy v nedávné době zařizovali obývací pokoj, budete moci potvrdit, že značnou část času a úsilí člověk věnuje výběru vhodné sedací soupravy. Přeci jen, jedná se o základní kousek výbavy celé místnosti, středobod veškerého dění. Právě zde budete zažívat poklidné chvíle odpočinku a relaxace, ale i veselé posezení s přáteli či rodinou. Jednoduše řečeno, sedací soupravu budete skutečně každodenně využívat.
 rohový gauč.jpg
Právě z těchto důvodů se vyplatí pečlivý výběr a investice do kvality. V dnešní době je již rozhodně z čeho vybírat, můžete zvážit jednak tvar, velikost, design, užitý materiál, výplně či provedení konstrukce. Netřeba připomínat, že je zapotřebí vzít v potaz i velikost, barevné sladění a uspořádání obývacího pokoje coby celku.
 
Pravděpodobně nejoblíbenějším typem sedací soupravy, který se těší dlouhodobé popularitě, je sedačka ve tvaru písmene U. Je tomu tak především z důvodu větší velikosti a možnosti efektivně využít velikosti, kdy právě na takovéto soupravě lze usadit větší počet hostů. Dalším z benefitů je velký úložný prostor. Neprohloupíte však ani pořízením sedačky rohové.
 
Z potahů je správnou volbou je pytlovina, jí podobná režná látka či kůže a finančně levnější varianta – eko-kůže. Touhu po větším luxusu může ukojit alcantra, tedy broušený semiš.
kokršpaněl na gauči.jpg 

Řešení pro malé prostory

 
V případě, že váš obývací pokoj není největší místností a bojujete o každý centimetr efektivně využitého místa, řešením mohou být rozkládací sedací soupravy. Výhod, které nabízí je mnoho, zmínit lze:
 
·         praktičnost
·         snadná rozkládací konstrukce, s kterou bojovat nebudete – vhodné i pro každodenní manipulaci
·         úspora místa – souprava může sloužit i jako lůžko ke spaní, a to nejen pro občasné návštěvy, ale beze všeho i coby vaše standartní a regulérní místo ke spánku
 
Rozkládací sedací soupravy jsou tedy nejlepší volbou pro malé byty a jejich pořízení vám může mnohé usnadnit. Smýšlejte prakticky!

4.4/5 - (5 votes)
Sedací souprava coby doména obývací místnosti

Post navigation