Mám ráda cestování a cestování mě taky vždycky moc bavilo. Nevěděla jsem, jak vůbec bych mohla být bez nějakého cestováni. Já jsem totiž na cestování byla zvyklá, i když jsme neměli auto. Byli jsme docela chudí. Ale ne zase tak moc chudí abychom si nemohli dovolit nějaké cestování anebo nějaké malé výlety.

Jízda vlakem je pohodlná.

Sice jsme neměli auto, ale přece existuje vlak anebo autobus. A cestování autobusem je i docela sranda a taky je to docela pohodlné. Tedy pokud jedete na výlet s někým klimatizovaným autobusem. Opravdu to musím zvýraznit, a to klimatizovaný autobus, protože se nám jednou stalo, že jsme jeli sto šedesát kilometrů na dovolenou, aniž by byl autobus klimatizovaný. Venku bylo asi třicet pět stupňů Celsia. A musím říct, že uvnitř autobusu to bylo opravdu nehorázné. Nedalo se tam vydržet a navíc, jak jsme stále do sebe lili nějaké tekutiny, tak jsme pořád potřebovali na záchod. Navíc to v autobusu páchlo potem a zvedal se mi z toho docela žaludek.

Líbí se vám Paříž?

Bylo to k nevydržení a myslím, že tohle cestování by asi nebylo pro každého. Takové cestování jsem si opravdu nepředstavovala. Jeli jsme totiž k dalekým příbuzným. A než jsme tam dojeli, tak nám bylo docela špatně z toho všeho kolem. Bylo nám špatně s ne jenom z horká, ale taky z toho, že nám asi málem prasknul močový měchýř. Samozřejmě jenom obrazně. Takže není cestování jako cestování. Nakonec ale jsem ráda, že cesta zpátky byla už lepší. Jeli jsme raději vlakem. A ten vlak byl celý klimatizovaný, takže všechno bylo perfektní. Nakonec jsme si celé cestování užili, protože ve vlaku jsme potkali staré známé, takže jsme si s nimi skvěle popovídali a dohodli jsme se, že příští týden spolu vyrazíme na další cestování. A máme v plánu jet někam do k rybníku. Na nějaký krásný přírodní rybník. Umělých bazénů už mám dost a chtělo by to nějakou změnu. Jednoduše krásný přírodní rybník a přírodní pláž. 

Společné cestování

Post navigation