V seriálu Markéty Zinnerové s názvem „My všichni školou povinní“ z roku 1984 zazněla velmi moudrá myšlenka, že „děti vidí svět takový, jaký by měl být“. Dávají nám tím jasně najevo, že my, dospělí, častokrát provádíme nevhodné činnosti, a že bychom se měli k sobě chovat jinak. Podívejte se kolem sebe, kolik zla již vyprodukovali dospělí, a porovnejte jej s tím, kolik zla vyšlo z dětských hlav a srdcí. Tímto vám jen chceme naznačit, že bychom měli naše děti vést k tomu, aby jejich náhled na svět zůstal co nejdéle nezkažený a zdravý, protože děti jsou naše budoucnost, a čím lépe na tom děti budou, tím lépe na tom budeme i my v seniorském věku, až se na ně budeme obracet jako nemohoucí.

zahradní pergola

Dětský svět bohužel ovlivňují moderní technologie, ne že by na nich samotných bylo něco zlého, technologie je jen technologie a záleží na tom, s jakým záměrem ji využíváme, ale jde o to, že na dětské rozhodování a chování mají dnes obrovský vliv sociální sítě a mobilní telefony. Děti mnohdy ztrácí kontakt s realitou a utápí se ve virtuálních sférách, kde se vyskytuje velmi mnoho zlých myšlenek, nápadů a realizací.

krásný altán

Převeďme děti raději do světa hmotného, tam kam patří, tedy především do přírody. Máte-li na zahradě některou z dřevěných pergol a zahradních altánů v Jihlavě https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-a-zahradni-altany-jihlava či kdekoli jinde, buďme tam s nimi co nejdéle. Udělejme si čas i sami na sebe a pohybujme se na zahradě v blízkosti altánů, kde se dá vytvářet tolik krásných situací.

Zahrajte si s dětmi pexeso a karty – kdy jste naposledy vytáhli ze šuplíku pexeso? Odložte telefon, třeba jej i vypněte, ať máte klid, a rozložte si hrací plán pod stříškou, kde na vás nebude pršet, a kde budete chráněni před prudkým sluncem. Zábava pod pergolou je o to zajímavější, že jste v přímém kontaktu s okolní přírodou, máte ji doslova na dosah a také z ní proudí spousta energie.

Užijte si pergolu a zahradní altán s vašimi dětmi

Post navigation