Trendem poslední doby, tedy kromě toho, že lidé opomíjejí něco tak základního, jako tažné zařízení na autě , jsou velká auta do příliš malých ulic měst. Je to taková trochu frajeřina, to přiznáme, zvláště když všichni ostatní vám nevidí přes váš vysoký podvozek ani na zadní sedadla. Ale přiznejme si, ne všichni, kteří taková auta vlastní, je dokáží dobře řídit, natož s nimi dobře parkovat. Spousta mužů si koupí takové auto, které se prostě hodí do terénu, ve kterém se často pohybují. Ženy na druhou stranu toto cítění tak nějak postrádají, samozřejmě existují výjimky, ale pokud se podíváte na řidiče aut na dálnici, hned budete vědět, o čem mluvíme.
dětské šlapací auto.jpg

Čím luxusnější auto, tím větší pravděpodobnost

Mladé ženy kolem třicátého roku, telefon u ucha, možná i malé zrcátko a spousta gestikulací ve velkém autě, čím luxusnější značky a novějšího modelu, tím přesnější obrázek. To je přes ně to, co vidí řidiči kamiónů a dodávek, kteří projíždějí jak města tak vesnice. Nebudeme teď zabodávat hřebíky do již překonaného mýtu, že ženy jsou horší řidičky než muži, to nikdo neříká. Ale zatímco špatní řidiči muži trénují, dokud nemají puchýře na rukou, některým ženám, které se nijak nestydí za to, že řídí špatně, je to celkem ukradené. Přesně proto můžete častěji vidět ženu za volantem, jak se bezradně snaží vycouvat z přecpané ulice či parkoviště. Spousta žen, které taky nenávidí řízení, si ale přeje luxusní bavoráky a mercedesy z neznámého důvodu v domnění, že se dělají jako automaty.
blondýna v autě.jpg

Je třeba s tím umět

Auto je třeba ovládat stoprocentně. Neexistuje žádná výmluva, že jste snad chyběli přesně na tohle v autoškole nebo že lektor zrovna usnul, když jste cvičili parkování. Řidič musí své vozidlo ovládat na sto procent – tím se myslí, že musí umět zastavit ještě před tím, než jeho auto nadělá škodu a musí se umět rozjet dostatečně rychle, aby nezabrzdil celostátní provoz. Samozřejmě, někdy je prostě špatný den a stane se, že vám auto několikrát zdechne na křižovatce. No a co. Nikdy by se ale nemělo stát, že při rozjezdu vjedete do protisměru, protože jste se příliš soustředili na spojku a plyn.


Velká auta, malá města

Post navigation