Můžeme si k televizi otevřít pytlík brambůrků a pustit se do pojídání. Sice mohou být chutné a dokonce až moc jedlé, ale otázkou je, zdali budou také tak zdravé. Možná je daleko lepší se zamyslet nad zdravější variantou mlsání a otevřít si pytlíček kokosových chipsů, které jsou navíc v Bio kvalitě a dokonce jsou vhodné i pro Raw stravu. Kokos jako takový je velmi zdravý a výživný. Především je bohatý na vlákninu, vitamíny a nechybí ani minerální látky. Je pravdou, že obsahuje tuk, ale již v dnešní době víme, že není nijak škodlivý, protože se nejedná o nezdravý nasycený tuk.

kokosové chips

Bílé hoblinky

Každý kokos má bílou dužinu, která je všem známá hlavně v podobě strouhané struktury. Kokosové chipsy se vyrábí tak, že se z dužiny čerstvých ekologicky pěstovaných ořechů, nejdříve nastrouhají tenké plátky, protože jakmile by dužina vyschla, tak by tento proces již nebyl tak snadný. Tyto tenké plátky se budou nadále velmi šetrným způsobem sušit. Důležité je, že si zachovají všechny svoje zdravé živiny a tím pádem i Raw kvalitu. Krásně voní po kokosu a jsou i příjemně křupavé. Taková verze mlsání je daleko zdravější, než smažené brambůrky. Navíc se dají přidat do různých pokrmů nebo na posypání kaší, jogurtů, či dezertů. Je to také příjemná dekorace na dorty a s mixem sušeného ovoce a dalších oříšků, to může být i vhodný dárek.

kokosové chipsy

Kokos je velmi zdravý

Pro tělo je kokos skutečně velkým přínosem a poradí si s nejedním neduhem.

  • Zlepšuje celkově trávení, což může být vlivem vlákniny. Tím samozřejmě je prospěšný pro střeva.
  • Obsahuje antivirové, protiplísňové a antibakteriální složky.
  • Poradí si s lámavostí vlasů nebo nekvalitními nehty.
  • Podporuje tvorbu zubní skloviny.
  • Je skutečně výtečný i při redukčních dietách, protože jeho konzumace přináší pocit sytosti.  
  • Tuk, který je jeho součástí se neukládá v těle tak, jako jiné tuky a to je obrovská výhoda, protože naopak je dobrým zdrojem energie před nějakým fyzickým výkonem.

3.8/5 - (9 votes)
Základ je kokosový ořech

Post navigation